Почетна Тагови инсталација

Таг: инсталација

Џиновски „облак“ кој го чисти воздухот поставен среде Милано

0
Ако сте изморени од дишење нечист воздух, Милано има привремен спас за сите. „Transitions“ е џиновска инсталација налик на облак која изникна среде уметничкиот...

Најмоќната турбина на ветар во светот поставена во близина на Шкотска

0
Најмоќната турбина на ветар во светот штотуку беше инсталирана во близина на брегот на Шкотска. Компанијата Vattenfall објави дека неделава завршиле со инсталацијата на...