4 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови кадилак

Таг: кадилак

General Motors во Лас Вегас претстави автономен летачки „кадилак“

General Motors го претстави својот автономен летачки автомобил „кадилак“. Возилото е технички VTOL дрон, односно дрон кој полетува и слетува вертикално и...

НАЈПОПУЛАРНИ