Почетна Тагови какао

Таг: какао

Уште еден извор на зелена енергија е омиленото слатко задоволство –...

0
Истражувачи во Гана тестираат систем кој ќе може да го претвори какаото во биогориво. Но, не се грижете дека ќе има помалку чоколадо за...

На светот му се заканува недостиг од чоколадо?!

0
Mу се заканува ли на светот недостиг од чоколадо? Во последно време се појавија неколку написи на автори кои тврдат дека до 2050 година...

Чоколадото ќе исчезне за 40 години?!

0
Експерти предупредуваат дека наредните 40 години светот ќе остане без чоколадo бидејќи на билката какао и се заканува исчезнување поради глобалното затоплување, пишува британскиот...