Почетна Тагови канцеларија

Таг: канцеларија

Експерти советуваат како да се одржува хигиена во канцелариите оваа зима

0
Бидејќи ладното време не присилува да го затвориме прозорците и се повеќе луѓе седат во затворени простории, каде што корона вирусот полесно се шири,...

Како ќе изгледа враќањето на работа во канцеларија после пандемијата на...

0
Земјите во светот полека ги олабавуваат мерките за почнување на нормално функционирање на економиите, но сите се прашуваме како ќе изгледа тоа во пракса....

Луѓето кои заминуваат навреме од работа се поздрави и посреќни

0
Многу вработени сметаат дека околината ќе ги доживее како недоволно посветени ако први го напуштат работното место. Според многу истражувања, апсолутно нема корист од...

Знаете ли колку ви е заразна и валкана канцеларијата?

0
Aко сте гадливи или многу водите сметка за чистотата на својата околина, тогаш подобро да не ги знаете податоците кои следуваат. Во канцеларијата каде...

Водете го своето куче со вас на работа – еве како...

0
Луѓето коишто имаат домашни миленичиња знаат колкава љубов добиваат од нив, па затоа и тешко се одвојуваат од нив и настанува проблем кога треба...

Пет начини како повеќе да им се допаднете на колегите

0
Нови сте во канцеларија и се трудите да ја стекнете наклоноста на колегите? Или работите во иста компанија со години, но уште не сте...

Facebook се обидува да отвори канцеларија во Кина

0
Американската компанија Facebook доби лиценца за отворање канцеларија во Кина во обид конечно да се пробие на тој профитабилен пазар, на кој неговата интернет-страница...

Tesla доаѓа во Грција – отвора оддел за истражување и развој...

0
Американскиот гигант за електрични возила Tesla го отвора својот прв оддел за истражување и развој во југоисточна Европа, кој ќе биде дел од Лефкипос...

REDS e електричен автомобил кој истовремено е и канцеларија

0
Проектот Redspace го претставу REDS, целосно електричен автомобил наменет за сите луѓе кои постојано патуваат од работа до доа и обратно во големите кинески...