21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови колонизација

Таг: колонизација

Маск тврди дека до 2050 година на Марс може да живеат...

Компанијата SpaceX има план луѓето да ги направи мултипланетарна раса. Имено, директорот на компанијата, најпознатиот иноватор на денешницата, Илон Маск, на Twitter...

Илон Маск има нов план како да ја прилагоди Црвената планета...

Илон Маск со години зборува за тоа дека ако сака да опстане, човечката раса мора да размисли за колонизација на други планети и мора...

Најбогатиот човек во светот сака да гради вселенски градови

Шефот на Amazon и воедно најбогатиот човек во светот, Џеф Безос неодамна го претстави лендерот Blue Moon, кој мпже да се користи повеќе пати и...

Подгответе се за годишни одмори во облаците на Венера

Често не сме свесни дека најблиската планета до Земјата не е Марс, туку Венера, односно светлечко тело кое на ноќното небо секогаш свети најсилно...

Илон Маск: Првите луѓе ќе појдат на Марс во 2019 година

Веќе идната година, доколку се оствари визијата на генијалниот претприемач, можеме да ги видиме првите луѓе на Марс. Илон Маск смета дека населувањето на...

НАЈПОПУЛАРНИ