3 C
Skopje
среда, декември 2, 2020
Почетна Тагови композитни материјали

Таг: композитни материјали

Веле Самак: Силата на „Микросам“ е во инженерите кои постојано учат...

„Микросам“ е македонска компанија со долга традиција. Произведува машини со висока технологија за авионската и вселенската индустрија, а главен фокус на иновациите на прилепскиот гигант...

Самоил Самак: во соработка со НАСА направивме роботски систем кој ќе...

   Микросам е една од најиновативните компании во земјава! Речиси три децении оваа прилепска компанија го држи приматот на светски познат производител на машини за...

НАЈПОПУЛАРНИ