4.8 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови компостирање

Таг: компостирање

Владата на Австралија направи план за ставање крај на загадувањето со...

Австралиската федерална влада го лансираше националниот план за пластичен отпад National Plastics Plan, кој има за цел да се справи со пластичниот...

Вермонт е првата држава во САД со законска обврска жителите да...

Граѓаните на Вермонт повеќе не смеат да ја фрлаат храната во отпад. Според новиот закон, кој стапи на сила на почетокот на...

Вашингтон е првата држава која дозволи компостирање на луѓе

Вашингтон и официјално е првата држава која ќе нуди компостирање на луѓе како замена за кремирање или закопување. Државата предложи закон со кој се...

НАЈПОПУЛАРНИ