6.6 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020
Почетна Тагови корален гребен

Таг: корален гребен

Направен е најголемиот 3Д печатен корален гребен во светот – нова...

Ова е најголемиот 3Д печатен корален гребен во светот. Се наоѓа кај островот Самер на Малдивите, каде што нема природни корални гребени. Еве како...

НАЈПОПУЛАРНИ