Почетна Тагови корнеа

Таг: корнеа

Научници направија контактни леќи кои лекуваат повреди на очите

0
Во моментот кога некој има оштетена рожница или површина на окото, се покрива со мембрана направена од човечка плацента. Тоа помага да се лекува...