-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови куќи

Таг: куќи

Илон Маск си стои на ветувањето дека ќе остане без куќа...

Изгледа извршниот директор на Teslа, Илон Маск, го исполнува даденото ветување дека ќе продаде се што поседува и дека нема да поседува...

Славниот музичар Кание Вест ќе гради куќи за бездомници инспирирани од...

Куќите од пустинската планета Татуин, кои можевме да ги видиме во серијалот „Војна на ѕвездите“, послужиле како инспирација за најновиот дизајн на раперот и...

Нов Зеланд им забрани на странците да купуваат куќи и станови

Нов Зеланд усвои закон со кој на странците им се оневозможува да купуваат куќи и станови во земјата која се обидува да го сузбие...

Паѓаат цените на куќите во некои од најголемите градови

Од Лондон преку Сиднеј и Пекинг до Њујорк, паѓаат цените на куќите во некои од најбараните градови во светот, пишува Блумберг Цените на недвижностите во...

На Холандија и недостигаат ѕидари, па затоа почна да прави 3Д...

Холандскиот град Ајндховен до идната година ќе добие пет 3Д испечатени куќи, кои ќе може да се земат под кирија. Со тоа, меѓу другото,...

АНАЛИЗА: Каде ќе живеат луѓето во иднина?

Последните децении од минатиот век и двете децении од овој век донесоа многу промени за луѓето. Најпрвин се смени начинот на којшто комуницираме, на...

Велика Британија ќе дозволи да се градат нови куќи и станови...

Во секој поголем град има огромна површина на покривите на зградите и куќите која може да се искористи за соларни панели или можеби за...

НАЈПОПУЛАРНИ