-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022
Почетна Тагови ЛЕГО

Таг: ЛЕГО

Најновото и револуционерно откритие на Young Engineers – Algo play, со...

Децата од Македонија, рамо до рамо со своите врсници од 50 земји од светот, ќе можат да учат да програмираат со Лего,...

Brikawood се куќи кои се склопуваат како ЛЕГО коцки

Сте посакале ли некогаш самите да можете да изградите вистинска куќа со коцки кои се одржлива верзија на коцките ЛЕГО за играње? Компанијата Brikawood од...

НАЈПОПУЛАРНИ