Почетна Тагови лексии

Таг: лексии

Седум нешта кои ги научивме од успесите на Илон Маск

0
Илон Маск успева симултано да лансира ракети, да произведува електрични автомобили и се обидува да ја колонизира Марс. Како таков, тој често пати ги...