Почетна Тагови лекување

Таг: лекување

Шведска со закон им дозволи на жителите да прават се што...

0
Законот во Шведска ви дозволува да истражувате се што сакате и каде сакате. Можете да се движите пеш, да возите велосипед, автомобил, да скијате,...

Витаминот Б3 може да се користи при лекувањето на Алцхајмер

0
Нови истражувања откриваат дека постои соединение кое се покажало дека спречува оштетување на мозокот кај глувци, а кое претставува форма на витаминот Б3, пренесува...

Бербата на првиот македонски медицински канабис заврши, во тек е екстракцијата

0
Бербата на првиот медицински канабис одгледан во Македонија е завршена, следи високо софистициран технолошки процес со кој ќе се произведе екстракт од канабисот и...