Почетна Тагови летало

Таг: летало

НАСА ќе лансира летало кое ќе стигне најблиску до Сонцето досега

0
NASA на 31 јуни годинава во вселената ќе го лансира вселенското летало Parker Solar Probe, чија задача ќе биде проучување на нашата матична ѕвезда....