Почетна Тагови летачки автомобили

Таг: летачки автомобили

САД со закон го уреди купувањето и возењето летачки автомобили

0
Технологијата речиси секогаш е пред законодавството, па неретко некои нови техноллогии се развиваат и почнуваат да се употребуваат пред законодавците и одредени правила за...

Летачките автомобили би можеле да го спасат светот од климатските промени

0
Многу компании, вклучувајќи ја и Американската вселенска агенција (НАСА) се обидуваат да развијат летачки автомобили со надеж дека ќе го направат возилото од иднината,...

АНАЛИЗА: Треба ли да се плашиме од иднината на автомобилите?

0
Додека ние уште се занимаваме со ЕУРО стандарди и купуваме возила кои работат на дизел или бензин, некои компании во светот веќе имаат готови...

Кула за летачки автомобили во Шангај ќе го чисти воздухот со...

0
Летачките автомобили многу набрзо ќе излезат од фикцијата и ќе станат наша реалност, а компанијата Richard’s Architecture + Design (RA+D) на чело со архитектот...