Почетна Тагови летачки возила

Таг: летачки возила

Велика Британија го гради првиот аеродром за летачки возила во светот

0
Пазарот за електрични летачки такси возила може да достигне вредност од 500 милијарди долари само во САД, но технологијата се уште се соочува со...

Uber отвора центар за развој на летачки автомобили во Париз

0
Uber најави отворање на истражувачки центар  - Advanced Technology Center (ATCP) во Париз, каде што во наредните 5 години ќе се развива технологија за...