Почетна Тагови летно сметање

Таг: летно сметање

Европскиот парламент гласа за укинување на летното сметање на времето

0
Европскиот парламент мибнатата година го поддржа предлогот за укинување на летното сметање на времето, односно поместувањето на часовникот за еден час за да се...

Европската унија го укинувa летното сметање на времето?!

0
Европската комисија ќе предложи да се укине летното сметање на времето, изјави претседателот на Комисијата, Жан Клод Јункер. „Луѓето го бараат тоа, па затоа...