8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови лица со попреченост

Таг: лица со попреченост

Студенти на Машинскиот факултет во Скопје изработија иновативен скејтборд за деца...

Разговараше - Сања Наумовска Скејтборд за деца со посебни потреби, со кој ќе можат да се забавуваат, но...

Избрани десет тимови што ќе работат на дигитални решенија за инклузија...

Младите иноватори почнаа да ги развиваат своите идеи со помош на ментори од Телеком На отворениот повик до...

НАЈПОПУЛАРНИ