Почетна Тагови лого

Таг: лого

Twitter го смени изгледот на својата страница поради расизмот, насилството и...

0
За да ја поддржи расната толеранција, Twitter најпрвин целосно го зацрни своето лого и во својата кратка биографија на профилот стави едноставно #BlackLivesMatter, а...

Facebook има ново лого по 15 години постоење

0
По бројните скандали и пропусти со податоците и приватноста на корисниците, компанијата Facebook се менува, но не така што нешто ќе поправи (на тоа...

Volkswagen го претстави новото лого и новиот дизајн

0
Во пресрет на новинарскиот ден на саемот за автомобили во Франкфурт, Volkswagen го покажа своето ново лого. Оваа светска премиера го означува почетокот на...

MasterCard го отстранува името од своето лого

0
Mastercard се приклучи на групата брендови како што се Nike, Apple и Target кои користат само слика, но не и името во најголем дел...

Tip of the Week – Вредноста на логото

0
„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Логото на Volkswagen заминува во историјата

0
Логото на германскиот автомобилски гигант веќе долга низа години е едно од најпрепознатливите во атомобилска индустрија. Но, се чини дека и нему му се...

ЕУ Инфо Центар Скопје објави онлајн натпревар за ново име и...

0
ЕУ Инфо Центарот во Скопје најави онлајн натпревар за ново име и лого на кој може да се пријави за учество секој со што...

Lacoste го замени логото крокодил со загрозени видови на животни

0
Францускиот моден бренд Lacoste, во колекцијата на поло маици која беше претставена во средата, го замени логото со крокодил,за првпат во својата историја со...