20 C
Skopje
вторник, септември 29, 2020
Почетна Тагови Маркермер

Таг: Маркермер

Холандија гради џиновски острови за да ги спаси животните

Холандија гради џиновски острови за да го спаси дивиот свет. Тие веќе успеаја да го зголема биодиверзитетот и да ја поправат штетата која ја...

НАЈПОПУЛАРНИ