24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови МАСИТ

Таг: МАСИТ

МАСИТ одржа средба со Н.Е. Амбасадорката на САД , Кејт Мари...

Во просториите на МАСИТ, управата и оперативниот тим на комората одржаа средба со Н.Е. Амбасадорката на САД Кејт Мари Брнз.

Порака од МАСИТ конференција: Податоците како предуслов за меѓународна конкурентност

Вчера се одржа 16тата конференција на Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ со темата - DATA AS AN ASSET.

Податоците како вредност – МАСИТ ја најавува својата 16та годишна конференција.

МАСИТ ја најавува својата 16та конференција, која оваа година ја носи темата - DATA AS AN ASSET. Во рамки...

Данокот на добивка за ИКТ компаниите ќе се намали на три...

„Многу скоро ќе го намалиме данокот на добивка за ИКТ компании за одредени дејности на три проценти и се надеваме дека голем број домашни...

Даталаб и МАСИТ организираат Pantheon конференција во вторник во Скопје

Компанијата „Даталаб“ и Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии МАСИТ организираат PANTHEON конференција на тема „Дигитализација 2019“, која ќе се одржи на 14 мај 2019...

Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) и Стопанска комора...

Извршните директори на МАСИТ - Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии и на Стопанската комора на Северозападна Македонија, Анита Никова Бундовски и Дриљон...

Стартуваше тримесечната програма на МАСИТ за преквалификација на кадар

Денеска стартува 12-неделната програма на МАСИТ со поддршка на РЕГ проектот на УСАИД, за преквалификација на 40 млади луѓе кои добија можност да се...

МАСИТ стартува проект за преквалификација во ИТ кадри

Во март 2019 година, МАСИТ со поддршка на УСАИД/РЕГ проектот ќе започне проект за преквалификација на кадри со кој ќе бидат опфатени вработени и невработени...

ИКТ заедницата во Македонија уште еднаш докажа дека е една од...

Традиционално, секоја година Стопанската комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) организира новогодишна забава за своите членки, партнери и соработници, чија масовност и содржина...

ИКТ секторот донираше по повод светскиот ден на храната

Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) го одбележува Светскиот ден на храната 16ти октомври со донација на свеж органски зеленчук на Центарот...

НАЈПОПУЛАРНИ