Почетна Тагови машина за собирање пластика

Таг: машина за собирање пластика

Летово во Тихиот Океан ќе биде лансирана машина за чистење на...

0
Научници се подготвуваат да ја пуштат во употреба машината која ќе ги чисти океаните од пластичен отпад. Целиот систем ќе тргне летово кон Големиот...