Почетна Тагови Мерведе

Таг: Мерведе

Во Утрехт ќе се гради градски кварт во кој луѓето нема...

0
Ако се прашувате како ќе изгледаат градските квартови од иднината, одговорот ќе ви го даде холандскиот град Утрехт. Имено, градските власти на Утрехт размислуваат...