Почетна Тагови мерна станица

Таг: мерна станица

Во Кавадарци пуштена во употреба мерна станица за квалитетот на воздухот

0
Нова станица за мерење на квалитетот на воздухот од денеска е пуштена во употреба во Кавадарци, јави МИА. Од Службата за односи со јавноста при...