Почетна Тагови метаболизам

Таг: метаболизам

Редовна консумација на пробиотски јогурт за рамнотежата во организмот

0
Јогуртот одамна станал неизоставен производ во секојдневната исхрана, не само благодарение на својот вкус, туку и поради бројните придобивки за органите за варење и...

Знаеме дека јогуртот ефикасно го забрзува метаболизмот – но знаете ли...

0
Прескокнувањето на оброците или посегнувањето по нездрава храна најчесто е последица на брзото темпо на живот проследено со голема количина стрес, поради што доаѓа...