29 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови метално дрво

Таг: метално дрво

Научници создадоа ново „метално дрво“ од кое ќе се прават многу...

Истражувачи создадоа т.н. „метално дрво“ кое е цврсто како титаниум, но е доволно лесно да лебди во вода. Засега тие можат да произведат само...

НАЈПОПУЛАРНИ