Почетна Тагови механички притисок

Таг: механички притисок

Човечките солзи и плунката се уште еден извор на обновлива енергија

0
Научници од Универзитетот Лимерик од Ирска открија дека кога кристалите ќе се притиснат меѓу два стаклени ѕида, се ослободува енергија наречена пизоелектрицитет, односно енергија...