Почетна Тагови мечови

Таг: мечови

Научници од МИТ и Харвард креираа новa форма на светлина

0
Изгледа мечовите што ги гледаме по филмовите кои се направени од светлина нема да останат научна фантастика. Во една револуционерна студија тим од истражувачи...