8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови милениумци

Таг: милениумци

Tip of the Week – Милениумци на работа

„Tip of the Week“ се авторски текстови што се објавуваат секој четврток и обработуваат теми од секојдневниот живот коишто помогат да го подобрите вашето...

Ова се компаниите во кои најмногу сакаат да работат милениумците!

Милениумците се познати по тоа што најчесто ги игнорираат трендовите и создаваат свои, уште се исплашени од финансиската криза и ја менуваат модерната работна...

Ова се најпопуларните градови за живеење за млади под 30 години

Младите луѓе под 30 години или т.н. милениумци се оние со најголеми шанси да се отселат во друг град поради кариерата. Страницата Nestpick направила анкета...

НАЈПОПУЛАРНИ