Почетна Тагови Милтон Фридман

Таг: Милтон Фридман

ВИДЕО: Економистот кој го предвиде биткоин уште пред дваесет години

0
Нобеловецот Милтон Фридман, кој е познат светски економист, уште во 1999 година зборуваше за појавата на е-валути меѓу кои и најпознатата - биткоин Фридман уште...