Почетна Тагови Министерство за образование

Таг: Министерство за образование

Презентирани проектите од Предизвикот за млади истражувачи на Фондот за иновации

0
Министерката за образование Рената Дескоска и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски се обратија на финалето на „Предизвикот на млади...

Во тек е конкурсот за стипендирање на македонски студенти на светски...

0
Министерството за образование и наука информира дека во тек се конкурсите за доделување стипендии за граѓаните кои во академската 2018/2019 година ќе се запишат...

Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на...

0
Водејќи се од својата долгорочна посветеност за промоција на вистинските општествени вредности, а во согласност со добро познатото мото на компанијата, “Повеќе за вас”,...