Почетна Тагови мини хеликоптер

Таг: мини хеликоптер

НАСА испраќа мини хеликоптер на Марс за првпат во историјата

0
Американската вселенска агенција НАСА објави дека до 2020 година ќе го испрати првиот мини хеликоптер на Марс што ќе помогне во изучување на црвената...