24 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови Минхен

Таг: Минхен

Македонскиот стартап STORNEST ќе биде дел од Програмата за иновации на...

Македонскиот стартап STORNEST, креатор на првиот продукт на нашиот пазар кој нуди комплетно решение за нашето лично дигитално наследство,  е избран за учесник...

Научници открија дека за време на Октоберфест се испушта дури тон...

Повеќе од шест милиони посетители годишно го посетуваат германскиот град Минхен за да уживаат во Октоберфест, двонеделниот фестивал на пивото. Во текот...

Новиот Mate 30 ги поместува границите на возможното, но ќе почекаме...

Трговката војна меѓу Кина и САд и „црната листа“ на Трамп го засенија претставувањето на најмоќниот телефон на кинескиот технолошки гигант Huawei затоа што...

Hyperloop постави нов рекорд со својата брзина

Додека уште чекаме да дојде времето кога ќе се возиме во електромагнетни возови кои ќе се движат по подземни вакуум цевки тим од студенти...

Новиот Transporter 6.1 дебитира на најголемиот светски саем за градежни машини...

По светската премиера на Multivan 6.1 во февруари, Volkswagen Комерцијални возила го претставија новиот Transporter 6.1 во Минхен. Дебито на овој бестселер на комерцијалните...

Македонски модни брендови на саемот за облека во Минхен

Македонските текстилни компании во организација на Агенцијата за странски инвестиции и промоција на извозот ќе ги презентираат инвестициските потенцијали во домашната текстилна индустрија на...

НАЈПОПУЛАРНИ