Почетна Тагови Мираи

Таг: Мираи

Робот стана граѓанин на Токио

0
Виртуелен робот кој изгледа како седумгодишно момче официјално доби статус на граѓанин на една од централните општини на Токио. Роботот кој е именуван Мираи, што...