17 C
Skopje
среда, јули 15, 2020
Почетна Тагови млади претприемачи

Таг: млади претприемачи

Симона Чаминска: Глобалната Недела на Претприемништвото инспирира младите да влезат во...

Глобалната Недела на Претприемништвото (ГНП) претставува еднонеделна иницијатива која се случува истовремено во 170 земји ширум светот и поврзува над 10.000 партнери во активности насочени...

Отворен повикот за UPSHIFT програмата за млади социјални иноватори и претприемачи

CEED HUB Скопје, со поддршка на канцеларијата на УНИЦЕФ во Скопје и Фондот за иновации и технолошки развој го отвори повикот за учество во...

Три нешта кои младите претприемачи треба да ги направат кога создаваат...

Многу млади претприемачи денес со години ги враќаат своите професионални долгови и живеат од плата до плата. Но откако овој период ќе заврши, бизнисот...

НАЈПОПУЛАРНИ