-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови младо вино

Таг: младо вино

Вината од рекордната берба на “Тиквеш” имаат одличен потенцијал за нови...

Голем број љубители на виното од земјава и регионот, претставници на дипломатскиот кор, на институциите, на бизнис секторот и медиумите, јавни личности, како и...

Бербата 2017 оценета со одличен квалитет на Фестивалот на младо вино...

Осма година по ред голем број љубители и почитувачи на виното присуствуваа на првото отворање на бочвите со вино од годинешната берба во рамки...

НАЈПОПУЛАРНИ