-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови мобилна мрежа

Таг: мобилна мрежа

Телеком Словенија ја лансираше првата комерцијална 5G мрежа во Словенија

Компанијата Telekom Slovenije, која е во мнозинска сопственост на државата, вчера објави дека ја пушта во употреба првата комерцијална 5G мрежа на...

Србија ќе добие 5G мрежа до 2020 година

Компанијата Telekom во Белград ги претстави можностите на мобилните мрежи од петтата генерација (5G), пренесува N1 info. Министерот за трговија, туризам и телекомуникации на...

Месечината ќе добие своја мобилна мрежа

Додека на Земјата уште постојат места каде што нема сигнал или мобилна мрежа, за некоја година отсега тоа нема да биде случај на Месечината....

НАЈПОПУЛАРНИ