Почетна Тагови моден дизајн

Таг: моден дизајн

„Милион милји време“, роденденска ревија на Лидија Георгиева

0
Вчера се одржа  роденденската ревија на Лидија Георгиева, професор на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје и реномирана модна дизајнерка. Во ексклузивниот простор F.A.M.E.S во рамките...

ГАЛЕРИЈА: Завршна ревија на студентите по моден дизајн од ТМФ под...

0
Под насловот „Нов бран“ беше одржана годишната модна ревија на студентите од Институтот за дизајн и инженеринг на облека на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје. Студентите...