Почетна Тагови модерно ропство

Таг: модерно ропство

Airbnb инвестира во технологија за спречување трговија со луѓе во апартманите...

0
Американската дигитална платформа за изнајмување на соба или апартман Airbnb најави во понеделникот дека ќе инвестира во нова технологија со цел да превенира модерно...