Почетна Тагови молекули

Таг: молекули

Канадски научници развиваат лек кој ќе го обновува памтењето

0
Канадски научници развија нови молекули кои би можеле да го стопираат губењето на меморијата поради старост или депресија. Научниците од Центарот за зависност и...