Почетна Тагови молнупиравир

Таг: молнупиравир

Откриен лек кој се зема орално и во рок од 24...

0
Американски научници открија лек кој во тек од 24 часа ја сузбива трансмисијата на вирусот САРС-Ков-2 кај пациентите. Станува збор за антивирусниот лек MK-4482/EIDD-2801...