Почетна Тагови Мона Лиза

Таг: Мона Лиза

Музејот Лувр воведува виртуелна реалност за подобро доживување на Мона Лиза

0
HTC VIVE Arts склучи партнерство со Лувр за претставување на првото искуство во виртуелна реалност во музејот, „Мона Лиза: од другата страна на стаклото“,...