Почетна Тагови монета

Таг: монета

Светски познатиот пејач Елтон Џон доби своја монета

0
Музичката легенда Елтон Џон стана вториот уметник кој доби своја сопствена монета. Монетите се направени од злато, сребро и други нескапоцени метали, а имаат...