8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови монт Еверест

Таг: монт Еверест

Поради климатските промени Земјата има изгубено лед 28 пати повисок од...

Поради климатските промени во период од 23 години Земјата има изгубено лед во висина од 28 врвови како Монт Еверест. Во текот...

На врвот на Монт Еверест има трева – доказ за застрашувачките...

Вообичаено кога ја замислуваме највисоката планина во светот, замислуваме дека на неа можеме да направиме стотици снешковци, но дали некогаш сте размислувале...

Непал годинава исчисти 10 тони отпад од Монт Еверест

Годинава Непал отстрани 10 тони отпад од Монт Еверест. Природата на планината била недопрена кога Едмунд Хилари и Тензинг Норгеј прв пат...

НАЈПОПУЛАРНИ