Почетна Тагови мориња

Таг: мориња

Ситуацијата е уште поалармантна – научниците предвидуваат огромно покачување на нивото...

0
Долго време се веруваше дека нивото на светските мориња и океани до 2100 година ќе се зголеми поради топењето на ледот. Научниците претходн предвидуваа...

Застрашувачки податоци – дури 90% од солта која ја јадеме содржи...

0
Според едно ново истражување на солта од морињата, од карпите и од езерата, дури 90% од солта која ја користиме во исхраната содржи микропластика....