Почетна Тагови Москва

Таг: Москва

Руси ја направија првата 5G лапароскопска операција во светот

0
5G технологијата ќе донесе голем напредок на многу полиења, а како тоа ќе изгледа во медицината неодамна покажаа доктори во Kина кога на далечина...

Во Москва ќе се гради хоризонтален облакодер

0
Градењето во урбаните средини е незгодно затоа што мора да се внимава да не се затвори видикот на околните градби. Но, тоа не е...