Почетна Тагови мотори

Таг: мотори

Rolls-Royce направи робот-лебарка кој ќе ги поправа моторите на авионите

0
Со намера да го револуционизира начинот на кој се одржуваат и се поправаат моторите, компанијата Rolls-Royce направи минијатурен робот0лебарка, кој ќе може да се...