Почетна Тагови Моќта на навиките

Таг: Моќта на навиките

#ИновативностЧита: Моќта на навиките од Чарлс Дјухиг

0
Од автор кој студирал бизнис на Харвард и Јејл и добил Пулицерова награда, книгата Моќта на навиките е овонеделниот предлог на #ИновативностЧита. Чарлс Дјухиг, авторот...