Почетна Тагови мрзеливост

Таг: мрзеливост

Научниците докажаа дека мрзеливите луѓе честопати се попаметни, поуспешни и имаат...

0
Ако зборуваме искрено, мрзеливите луѓе имаат лоша репутација, особено затоа што некои од најуспешните милијардери во светот оставаат впечаток дека се чиста спротивност на...

Директорот на Instagram, милијардерот Кевин Систром, знае како да ја победите...

0
Следниот пат кога ќе ве мрзи да направите нешто пробајте ја оваа метода. Сигурно знаете некој или самите сте се нашле во ситуација кога...

Невролог објаснува зошто вашата прва идеја ретко кога е најдобрата

0
Наречете го тоа ефикасност или мрзеливост - но, мозокот не сака да троши многу енергија. Побарајте од мозокот да реши некој проблем и ќе...