Почетна Тагови Мурманск

Таг: Мурманск

Тргна на пат првата пловечка нуклеарна централа во светот – Академик...

0
Контроверзната руска пловечка нуклеарна електрана „Академик Ломоносов“, која уште ја нарекуваат „нуклеарен Титаник“, на 19 мај тргна на првото поморско патување од пристаништето на...